сплав на Дністрі рафтинг-тури Дністром

Сайт Тернопільського Турклубу про рафтинг на Дністрі

Сплави по Дністру

рафтинг на Днестре рафтинг на Дністрі

 

Про річку Дністер

Дністер бере початок на північних схилах Карпат, з гори Розлуч, поблизу с. Вовчого Львівської області. Здійснивши спуск з висоти близько 900 м над рівнем моря, річка гірським потоком прокладає собі шлях Передкарпаттям, пересікає південно-західний край Подільської височини, протікає межею України з Молдавією, потім вступає на територію останньої і значною судноплавною річкою впадає у Дністровський лиман знову на території України. Довжина річки - 1362 км, площа басейну - 72100 км2.

 відпочинок на Дністрі

Походження назви «Дністер» остаточно не з'ясоване. Гадають, що перша частина її походить від слів «дана», «дна», «дон», що означає «річка». Другу частину назви виводять зі слів, що означають «південний». Отже, Дністер - «південна річка». Є й інші думки щодо походження назви.

До м. Галича річка має гірський характер. Від с. Нижнів до р. Збруч біжить каньйоноподібною долиною.
сплав по Дністру

водоспади поблизу Дністра

Унікальне творіння матері-природи - Дністровсько-Берем'янський каньйон, глибина його сягає 200 м, ширина – 1 - 5 км, довжина - 10 км. Казкові, мальовничі краєвиди, чисте небо, свіже повітря, ріки, розкішні діброви…

Дністровсько-Берем'янський каньйон володіє потужними рекреаційні резервами. Є тут і гори - серед рівнинної долини Берем'янського каньйону, наче острови, величаво підносять свої куполоподібні вершини Велика і Мала Говди та Червона, що виникли в процесі горотворення в Карпатах.

рафтинг Дністром

тури по Дністру

Влітку повітря тут насичене п'янкими ароматами соснової живиці, медового різнотрав'я та чагарників. Дихається легко: здається, не повітря вдихаєш, а п'єш цілющий, запашний напій. Все це чинить чудовий вплив на організм людини, бадьорить, викликає хороший настрій, проганяє втому.

На Червоній горі весна проходить бурхливо. Тут свій, особливий мікроклімат. На відкритих ділянках сонце уже покликало до життя трави і перші квіти, а поряд на схилах з північними експозиціями ще біліють рештки снігу.

У Дністровсько-Берем'янському каньйоні значно тепліше, ніж у селі, розташованому поруч. Це зумовлено високими берегами з південною експозицією, які стримують вітри і не випускають тепло. Тут менша хмарність, ніж, скажімо, у Тернополі. Все це діє на користь температурному режиму, кількості ясних днів, інтенсивності сонячного проміння.

Червона Гора на ДністріОрганізувати дозвілля тут можна якнайповноцінніше. Від гирла Стрипи можна здійснити прогулянки за маршрутами, кожен з яких відкриває новий пейзаж, нову панораму ландшафту. Обабіч Дністра зведено чимало рукотворних пам’яток: замків, палаців, храмів… Коли дивишся на громаддя червоноколірних девонських скель, що височать над Дністром, здається, наче потрапив у гірську країну. Вершини скель Червоної гори здіймаються на 150 метрів над Дністром і на 360 метрів над рівнем моря. Кращого оглядового майданчика для споглядання панорами Дністра годі й шукати.

Зміна середовища, сприятливий температурний режим, підвищена сонячна активність - всі ці кліматичні фактори на лоні мальовничої природи викликають у мандрівників відчуття задоволення і спокою, сприяють швидкому відновленню сил і працездатності, заряджають емоційно.

Є тут і водоспади: два найбільші - Русилівський і Сокілецький - яскраві прикраси землі, їїРусилівський водоспадДжуринський водоспад намисто. Спадання води з великої висоти чи з маленького уступу, громоподібний гуркіт чи ласкаве журчання, сяйво веселки завжди налаштовують людину на особливий, поетичний лад.
Неподалік Дністра - Джуринський водоспад (16 м), що вважається найбільшим рівнинним водоспадом в Україні. Для екстремалів, любителів джакузі, експериментаторів каскадна структура водоспаду надає розмаїття можливостей.

Для тих, хто захоплюється риболовлею, Дністер – просто рай. Адже у його водах водяться судак, сом, дикий короп, щука, марена, головень, підуст, рибець, плотва, краснопірка, лин, верховодка, карась, окунь, лящ тощо.

Замовити сплав на Дністрі на сайті www.tourclub.com.ua