сплав на Дністрі рафтинг-тури Дністром

Сайт Тернопільського Турклубу про рафтинг на Дністрі

Сплави по Дністру

рафтинг на Днестре рафтинг на Дністрі

Дитячий сплав

Цей сплав по Дністру створений спеціально для найменших наших туристів.Програма поєднує помірні фізичні навантаження з веселими іграми, розвагами та мальовничими краєвидами. Під наглядом вихователя дитина пройде школу "юного туриста".

Разом ми навчимось розставляти намети, збирати дрова, розводити вогнище та спробуємо приготувати похідну кашу. В другій половині дня ми будемо грати у розвиваючі ігри з орієнтування, розгадувати задачки на кмітливість та розвиватися творчо ( малювати та хендмейдити із трави та соломи). Також у програмі туру: цікаві історичні та природні обєкти, історії,легенди та пісні біля багаття. І звичайно, фізкультура - щоденна легка гребля, руханки та активні ігри.

Діти від 10 років можуть приїжджати самостійно, або у супроводі дорослих (дорослим знижка -30%, до 2 ос.) Діти до 5 років - безкоштовно.

 


Маршрут: Івано-Франківськ - ріка Дністер: с.Незвисько - с.Устечко - м. Чортків


Програма туру:


 день 1

 • Зустріч на залізничному вокзалі м. Івано-Франківськ.

 • огляд центральної частини Івано-Франківська: ми побачимо рештки палацу Потоцьких та мурів давнього замку, пройдемо центральним сквером із химерними роботами ковалів, побачимо ратушу та кілька храмів.

 • Переїзд до місця початку сплаву, сніданок на галявині, підготовка суден до сплаву, знайомство зі спорядженням, вчимося пакувати речі, слухаємо інструктаж з техніки безпеки, сніданок на галявині.

 • Маршрут сплаву: с. Незвисько - с. Раківець, 8 км

 • Перед стартом перш за все обідаємо, складаємо речі та надійно запаковуємо. Інструктора-капітан знайомить дітей з технікою греблі, розповідає як потрібно причалювати і відчалювати. Завдяки спільними зусиллями відчалюємо від берега і вирушаємо на зустріч пригодам!

 • Розпочинається сплав від с. Незвисько, яке вважають археологічною скарбницею України, багатого на знахідки часів Трипільської культури (IV-III ст. до н.е). Існує також багато легенд про заховані неподалік скарби і унікальний підземний потік, який також поки що ніхто не знайшов. Перший день сплаву ознайомчий і короткий, зупиняємось на ночівлю у с. Раківець. Поселення з’явилось неподалік броду - одного із стратегічних на той час місць перетину річки.

 • Вирушаємо на оглядини руїни фортеці, де поблизу знаходиться джерело та травертинові гроти, на яких стояла фортеця

 • Після екскурсії встановлюємо табір - виносимо та розпаковуємо речі, встановлюємо намети. Цей вечір ми присвятимо ознайомленню із таборовим спорядженням - як користуватися наметами та спальниками, як правильно поставити намет.

 • Поки готується вечеря, пограємо у ігри на знайомство, і спробуємо всіх запамятати. Ввечері запалимо вогонь та спілкуватимемось до ночі.


 день 2

 • Маршрут сплаву на сьогодні: с. Раківець - с. Копачинці, 12 км

 • Ранкова руханка та сніданок. Збираємо речі і відчаліємо

 • Сплавляємось сьогодні по відлюдних місцях, навколо лише високі заліснені береги Дністровського каньйону, тиша та спокій. Дуже рідко трапляються поодинокі хутори, або кілька хат із найближчого села. Непомітно минаємо село Уніж, яке в останні роки стало популярним місцем проведення етнофестивалів.

 • Сьогодні у нас день водний - ми присвятимо багато часу греблі на воді, познайомимось із різними видами управління судном, спробуємо покерувати самостійно.

 • Ще проведемо гонки на катамаранах та "мокру естафету" - спробуємо гребти без весел, або плисти з веслом, але без катамарана, спробуємо перекинути катамаран і вилізти на нього зверху (на воді діти перебувають у рятувальних жилетах). Ще будемо бризкатися і обливатися - буде мокро та весело).

 • Звершимо день сьогоднішній іграми біля вогнища.


 день 3

 • Маршрут сплаву на сьогодні: с. Копачинці - с. Берем'яни, 10 км

 • На сьогодні запланований невеликий перехід, але багато цікавого окрім сплаву: вихід на Червону гору, з якої відкривається надзвичайний краєвид на панораму Дністра, та веселі ігри увечері. Тож збираємо табір і вирушаємо.

 • Через кілька годин причалюємо, сплав сьогодні триватиме лише першу половину дня. Розбиваємо табір та готуємо обід.

 • Після обіду вирушаємо на екскурсію до Червоної гори, що розташована у мальовничому Берем'янському каньйоні. Схили її є одним із найтепліших місць у каньйоні. Тут навіть у найлютіші зими сніг не затримується більше одного-двох днів: недарма місцеві жителі називають це місце "дністровськими субтропіками". За рахунок високих температур тут збереглося багато унікальних для нашого краю рослин. Про цю гору в народі складено не одну легенду.

 • Увечері групу чекатиме розважальна програма: спортивні змагання "Веселі старти" та вечірня ватра


 день 4

 • Вранці пакуємось та прощаємось із місцями таємничого кохання Ядвіги та Миколи, що згідно із легендою загинули саме тут, в місці впадіння річки Стрипа у Дністер, і вирушаємо далі, милуємось прямовисними стінами Червоної гори.

 • Сьогодні в нас на шляху цікаве село Хмелева, що розкинулося по обидва боки Дністра, при тому, що тут немає мосту. Місцеві мешканці використовують деревяні довбані човники і так "плавають в гості" по неділях і на свята. Неподалік Хмелевої збереглося кілька ДОТів ("долговременная огневая точка") - бетонні схованки, місцеві кажуть, тут проходила ціла лінія із понад десятка таких укріплень за часів першої та другої світових воєн.

 • Закінчуємо сплав біля села Шутроминці, що своєю назвою завдячує сімї Шутерманів, що на початку 20 ст мали великий млин та хороше господарство над Дністром, але під час великої повіні, вся господарство а також всю родину безслідно змило. Сьогодні залишились лиш поодинокі плодові дерева та кущі.

 • Сплав закінчуємо до обіду. Обідаємо. А після обіду вирушаємо до печери Відлюдника у Литячах. Тут ми побачимо неймовірні краєвиди на річку і острівки Інь і Янь, заліземо у грот монаха, такі гроти були поширеним місцем усамітнення монахів ще досить недавно, кажуть останній такий відлюдник помер у 20 ст. Існує ряд легенд про ці місця, одна з них розповідає про нерозділене кохання, через яке молодий юнак вибрав життя самотника. Поряд із печерою витікає цілюще джерело із мертвою та живою водою. Мертва вода відбирає хвороби, жива вода дає сил та наснаги.

 • Після прогулянки повертаємось до табору, де уже чекатиме смачна запашна вечеря, ватра та теплі спальники.


 день 5

 • Маршрут cплав на сьогодні: с. Шутроминці - с. Устечко, 13 км

 • Опісля ми пройдемо повз зруйнований міст. Його частково зруйнували ще за війни, а після того використали кадри остаточного руйнування для фільму. Новий міст був побудований зовсім неподалік. І тепер це один із найвищих мостів регіону, висотою більш як 50 метрів над водою.

 • Маршрут закінчується у селі Устечко. Розпаковуємось, обідаємо і завантажуємось у мікроавтобус. Нас чекає ще один цікавий об’єкт.

 • За півгодини ми під'їжджаємо до урочища Червоне. З вершини урочища відкривається чудовий краєвид на пагорб із руїнами Червоноградського замку і костелу. Ще у середині XX ст. тут проживали люди.

 • Неподалік від руїн чути грім потужного Джуринського водоспаду. За легендою, під час осади замку татари перебили кряж і пустили річку Джурин водоспадом вниз, тим самим осушивши природну перешкоду навколо замку. Сьогодні це популярне місце відпочинку, багато туристів приїжджають сюди, щоб скупатися і отримати природний "гідромасаж".


У вартість входить:

·         робота інструкторів, аніматорів, кухаря

·         прокат водного спорядження

·         харчування згідно з програмою

·         прокат наметів і загального спорядження

·         транспорт згідно з програмою

·         страхівка


Додатково оплачується:

·         вечеря в кафе останнього дня

·         перебування на території НПП "Дністровський каньйон" - 15 грн/ос.

·         прокат спального комплекту (спальник+килимок)


Організатори залишають за собою право
вносити зміни у програму з огляду на обставини.