сплав на Дністрі рафтинг-тури Дністром

Сайт Тернопільського Турклубу про рафтинг на Дністрі

Сплави по Дністру

рафтинг на Днестре рафтинг на Дністрі

Цікаві об'єкти та екскурсії

Вздовж кожного з пропонованих маршрутів Дністром розташовано чимало цікавих для мандрівників пам’яток – як рукотворних, так і природних. Тож за час сплаву можна успішно поєднати фізичну активність й пізнавальну.

Коротка довідка

з дотриманням послідовності розташування об'єктів вздовж Дністра

с. НижнівНижнів, старт сплаву Дністром

 • церкви XVIII ст. та 1872 р.;

 • млин XIX ст.;

 • пам'ятник Б. Хмельницькому;

 • початок мальовничого Дністровського каньйону;

 • нижче – газопровід «Союз».

с. Горигляди / с. Одаїв

 • майданчик археологічних розкопок: залишки житла доби трипільської культури ІV- III тис. до Р. Х.;

 • дерев’яна церква;

 • місце польотів на дельтапланах та парапланах;

 • капличка, споруджена в пам’ять про святого, який разом з іншими монахами в скелі видовбав печеру-капличку;

 • на стрімкому схилі під капличкою в скелі знаходиться криївка воїнів УПА;

 • печера з широким входом і одним великим залом – грот Монаха;

 • печера Під Думкою, довжиною 60 м, де було виявлено сліди перебування людини в добу палеоліту.

смт Коропець Коропець, палац графа Бадені

Палац графа Казимира Фелікса Бадені збудований у 1883 р. в класично-синкретичному стилі з розкішними бароковими ліпними геральдичними атрибутами, де серед рушниць і мисливських ріжків почесне місце займає барельєф із зображенням перехрещених коси і ціпа.
На території палацу - парк з екзотичними деревами в три обхвати. Сьогодні на території палацу діє школа-інтернат для дітей-сиріт. Стелі на першому поверсі мали вигляд акваріумів. Місцеві старожили казали, що в стелі плавали риби (вони ще тоді не знали про акваріуми). Існує версія, що акваріум був заввишки 70 см, а загальна маса води сягала 10 т, товщина скла – 100 мм.

с. Стінка

Село розтаСтінка, ранньохристиянський печерний храмшоване на "стінці" над Дністром. Нижче села в урвистому березі знаходиться давня культова печера. Ранньохристиянський печерний храм початку І - ІІ ст. н. е. з язичницькою та християнською символікою.
Цей храм є маловідомим, хоча належить до найстаріших в Україні. Цікавою особливістю є збережені на стінах печери численні християнські і дохристиянські знаки. А у південно-західній частині скелі з вершини дзвінко спадає джерельний водоспадик.

с. Долина

У 1893 р. в с. Долина народився різьбяр, майстер-монументаліст Михайло Бринський. Вчився і працював у Відні та Празі. У Відні є пам’ятник робітникам його роботи. В селі створено музей скульптора.

с. Возилів

 • каскадний водоспад;

 • на іншому березі у липні - черешні й айва.

с. МонастирокМонастирок, дохристиянський печера-храм

На правому березі - водоспад Дівочі сльози, що формує потужний травертиновий масив.
На лівому березі - Хрест: «У цій місцевості в 1927 р. членами пластового куреня «Чорноморці» під проводом Романа Шухевича і Яра Гладкого відбувся водно-виховний табір, що ознаменував
початок морського пластування в Україні. СКОБ! Бодрого вітру!» Печера-храм дохристиянського часу: довжина - 28 м і площа - 50 м2.

с. Незвисько

 • науковці вважають село та його околиці археологічною скарбницею України. Під час розкопок археологи знайшли рештки жител, уламки більш як 500 різних посудин, знаряддя праці та кістки тварин. Вік окремих знахідок перевищував сім тисяч років. Плато Ксьондзової гори, яка знаходиться одразу за сільською церквою, знамените тим, що тут відкопали багатошарове поселення часів трипільської культури (VІ – ІІІ тис. до н.е.);

 • у товщі Червоної гори є печера з п’ятьма залами, якою можна пройти близько кілометра. У ній тече підземна ріка, в одному із залів вона утворює невелике озеро. Припускають, що під час Другої світової війни, коли Незвисько опинилося на лінії фронту, тут переховувалися селяни;

 • церква Вознесіння Христового, зведена у 1868 році. Класичний зразок мурованих тридольних галицьких храмів із трьома восьмигранними банями. Первісно бані були криті ґонтою;

 • обеліск загиблим у Першій світовій війні, 1916 рік. Встановлений на вершині Білої гори - на місці поховання воїнів російської армії, які загинули в боях з австро-угорськими військами. На цьому ж місці австрійське командування стратило 58-й чеський полк, що відмовився стріляти у росіян.

с. Лука

Поблизу Луки виявлено пізньопалеолітичну стоянку та залишки давньоруського городища.

Раківець, фортецяс. Раковець

Замок тут побудував Домінік Войцех Бієневський, галицький підчаший, в середині XVII ст. Колись в селі був замок, від якого залишилась одна висока вежа. У період міжвладдя селяни розібрали мури замку на будматеріали. Село цікаве своєю забудовою, яка нагадує мусульманську. Хати оточені кам’яними мурами, деякі з них мають глухі зовнішні стіни. Можливо, колись тут оселилися татари. Люди про це не говорять, але багато з них мають явно неслов’янські риси.

У селі Раковець діє церква Cвятого Дмитрія Солунського, збудована наприкінці XVIII ст.

с. Берем’яни

Неподалік села височіє Червона гора, про назву якої існує легенда пов’язана із винищенням турками селян, кров яких навіки забарвила гору.

Село Берем’яни - одне з найтепліших місць в Тернопільській області: навіть у найлютіші зими сніг не затримується тут більше 1 - 2 днів. Тому цю місцевість називають „дністровськими субтропіками”. Вершини скель Червоної гори здіймаються на 150 м над Дністром і на 360 м над рівнем моря.

Русилівський і Сокілецький водоспадиРусилівський водоспад

 • на відстані 20 км від Берем’ян знаходиться Русилівський каскад водоспадів, що тече глибокою ущелиною і визнаний найбільш водоспадним струмком України (14 водоспадів, найбільший з них сягає 12 м). Потічки об'єднуються і долають стрімкі червоні виступи девонських пісковиків, вливаються в Стрипу;

 • між Русиловом та Берем’янами розташований Сокілецький каскад водоспадів. У долині струмка знаходиться печера Жолоби, в якій ще в XII ст. була чернеча келія.

с. Литячі

 • травертинові скелі, утворені із закам’янілого моху, височіють над Дністром на околицях села. Також тут є кілька травертинових гротів, в одному з яких, за переказами, ще в XIX ст. жив монах - відлюдник;

 • дуб гостропірамідальної форми - єдине в області екзотичне дерево - росте неподалік ферми на території села. Поруч із унікальною рослиною росте ще один дуб віком понад 300 років, діаметр стовбура в якого досягає 140 см.

с. Михальче

У могилі-пам’ятці фашисти поховали 2,5 тис. розстріляних власноруч євреїв із довколишніх сіл. Трагедія на цьому місці відбулась 4 грудня 1941 року. Кати зв'язували нещасних докупи з таким розрахунком, щоб убивати однією кулею кількох осіб. Рештки тіл виявлено аж у 50-х чи 60-х рр., коли споруджувався табір.

с. Нирків Червоноград, фортеця

На південь від села можна знайти найчарівніший куточок у Придністров’ї, незважаючи на сумні руїни давніх споруд на мальовничому півострові, який утворює звивистий Джурин. Колись тут стояло місто Червоногород, столиця удільного князівства. Тепер тут залишися дві високі вежі колишнього замку, перебудованого на палац, та напівзруйнований костел XV ст. Місцевість прикрашає шумливий Джуринський каскадний водоспад серед буяння пахучих диких квітів і трав.

с. Передівання

На правому березі захований у лісі мальовничий водоспад-каскад висотою більше 5 м.

м. Заліщики

Завдяки сухому і теплому кліматові, дешевим фруктам і овочам за Польщі це був популярнийЗаліщики курорт. Відтоді на березі Дністра залишився ботанічний сад з екзотичними деревами. Навпроти Заліщиків на високому березі височіє новозбудована православна церква Московського патріархату, а під нею на схилі гори давній монастир, також православний. Тут є церквиця під ґонтом XVI ст., принаймні, за словами монахів.

____________________________________________

Окремі програми рафтинг-турів Дністром передбачають екскурсії до давніх куточків Галичини - Бучача, Теребовлі, Микулинців, Чорткова, - і навіть, спелеомандрівку в печері Млинки.

м. Бучач

Місто багате на оборонні споруди. На горі залишилися руїни колишнього замку і мурів. Оборонним муром був оточений і Василіанський монастир із бароковою Хрестовоздвиженською церквою. Центр міста прикрашає знаменита ратуша, яка є шедевром мистецтва у стилі рококо із кам’яними фігурами роботи Іоана Пінзеля. Він же декорував церкву Святої Покрови.

м. Чортків Чортків

Збереглися залишки Чортківського замку (початок XVI ст.), ратуша з годинниковою вежею (1924 р.), будинок колишнього міського маґістрату (1930 р.).
У Чорткові виявлено археологічні пам'ятки середнього палеоліту, трипільської культури, поселення давніх слов’ян. Перша писемна згадка – 1427 р.
У місті є чимало храмів, серед них: дерев’яна церква Успіння Пресвятої Богородиці (1583 р.), храм Вознесіння Христового (1630 р., дерев'яний; відбудований 1717 р., реставрований 1997 р.), Домініканський кляштор (1610 р.), костел Св. Станіслава (1619 р., перебудовано на початку ХХ ст.) тощо.

м. Теребовля Микулинці, замок

Перша згадка - 1097 р.

 • руїни замку (1631 р.);

 • оборонна церква Св. Миколи (XVI ст.);

 • костел і монастир отців кармелітів;

 • ратуша тощо.

смт Микулинці

Микулинці володіють практично стандартним набором архітектурних пам'яток центральноєвропейського міста: замок, костел, палац, старовинний цвинтар. Першу згадку про це давньоруське поселення, що називалося Микулин, знаходимо у "Повчанні" Володимира Мономаха за 1096-й рік.

печера Млинкипечера Млинки

Млинки – гіпсова печера довжиною 40 км поблизу с. Залісся на Тернопільщині (розкопування все ще триває). Протягом року спостерігається стала температура - +11°C. Тут є невелике озеро з прісною водою.